Site Loader

logo ilanları

Logo nedir? Lügat valörı olarak cins karşıtlığı dilimizde amblem olan, bir medarımaişetin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, valörını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak medarımaişetletmenin veya organizasyonun dikme olarak yaptığı medarımaişeti sembolize edebileceği gibi, markanın kendi valörı ile bile sembolleştirilebilir, hatta bazı çkızılışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı kucakerik ve anlamlara ehil kabil.

Sorusu sorulduğunda lafız valörının dışında, biraşkın logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı yapacak olan nefer veya kuruma neyin ve ne aktarıldığı az çok önemlidir. Diğer taraftan logo tasavvur çkızılışmasını yapacak nefer veya kurumun sizi ne anladığı ve logo çkızılışmanızı ne bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkızılışma sizin, medarımaişetletmenizin ve bundan sonraki çkızılışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çkızılışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğmedarımaişettirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka kucakin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkızılışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype ansızın çok iş düzlükı ile faaliyette kâin şirketler kucakin daha çok tercih edilebilir. Yek bir sektörde etkinlik gösteren medarımaişetletmelerin ekseriyetle logoları dalü söz gelişi değer. Lakin ansızın ziyade dal ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda açıklamak imkansızdır.

Logo ne medarımaişete yarar?
İşletmeler kucakin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her ne markası olmayan bir pres olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz devran aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile alay malay gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, evet aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Eski halini düşünmeye çkızılışın. Markaların logoları olmadan sahi marka olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple medarımaişetletmenize kurumsal bir plan hazırlayarak yolunuza üstelik adımlarla devam edebilmek namına “logo tasavvur” çkızılışması ile başlangıçlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) ifade değer. Ticari markaların, kurumların ve hatta bazen kişilerin bir dekorte teşhisnmasını sağlayan medarımaişetaretlerdir. Tipik bir logo firmaların üstelik edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

Düz, emeksiz anlaşılır, geçekırlanması emeksiz, kabil evetğunca az skorda renkten oluşfinansıdır. Her çdenktaş baskı ve anlaşma tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok ufak tefek ölçülerde tafsilatlar kaybolmamalı, çok koca ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Değişik firma ya da ürünlere ait logolar ile karışıklığa amil vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya koca ziyan verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e bakarak logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapılışun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin dâhilğine münasip olmalıdır. Hassaten kurumun kendisini ne teşhismladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin semtıdizi lüzumlu rengi lüzumlu şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü devran bile akılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ait ürün ya da firma kucakin logo tasarlanacağı devran o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine bilgi sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı devran simgenin taşıyacağı valör hizmetında bu bilgi çok önemlidir.

logo ilanları

Post Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipci satin al Seo Fiyatları https://plastikgeridonusum.name.tr/ https://lazeryazicilar.name.tr/ https://balikesirwebtasarimseo.name.tr/ https://golsevincleri.name.tr/ https://nargilesatinal.name.tr/ Heets Satın Al
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
puff bar satın al