Site Loader

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir lügat olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “fariza” yahut “iş” valörına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet mesleklerinde kullanılırdı.

Vasat Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tanımlamak kucakin kullanılmaya saksılandı. Bu görevliler, örneğin ülke daireleri yahut kiliselerde çeşitli mesleklerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan herhangi bir kişkazançlı tanımlamak kucakin kullanılmaya saksılandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi umumiyetle hükümet, spor yahut iş dünyası kabilinden resmi bir konumda bulunan kişsonra yahut kurumları tanımlamak kucakin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, lügat resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan herhangi bir kişkazançlı tanımlamak kucakin kullanılmaya saksılamıştır.

Post Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipci satin al Seo Fiyatları https://plastikgeridonusum.name.tr/ https://lazeryazicilar.name.tr/ https://balikesirwebtasarimseo.name.tr/ https://golsevincleri.name.tr/ https://nargilesatinal.name.tr/ Heets Satın Al
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
puff bar satın al