Site Loader

Siğil oluşumunun taban nedeni HPV adı verilen human papilloma viröteür. Başka bir dışa vurum ile HPV olarak adlandırılan insan papilloma virüslerinin amil evetğu bir enfeksiyondur. Bahsi güzeşte HPV virüsünün çehreü fazla türü mevcuttur. Hpv şu demek oluyor ki Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine ne olabilir. Siğiller genellikle insanoğluın ten rengine bakarak oluşmaktadır. Bir dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de asıl siğil değillerdir. Siğil Kesinlikle Geçer? Normalde siğillerin birçoğu insan vücudu bağırsakin zararlı olmamakta ve rastgele bir iyileştirme uygulanmaksızın spontane geçebilmektedir. Bununla beraberinde rahatsız edici olan evet da genital bölgede çısoy siğillerin ise iyileştirme edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif evet da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit gibi başka cilt hastalıkları ile beraberinde görülüyorsa, göbekli siğil olarak maruf molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt incitmebeni türleri ile karışabileceğinden evetşa bağlamlı seboreik siğil var ise mutlaka spesiyalist bir cilt doktoruna müracaat edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok ziyade olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya kelleladığında hastalar doktora kellevuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin huzurı teselsül kaşıntı, yanma ve nezif gibi problemler da evetşanabiliyor. Genital Siğil Sebep Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok skorda farklı zir türü bulunuyor ve bu türlerden bazenları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere ne oluyor. Ancak temelı kişilerde siğiller evet da rastgele farklı bir araz de ortaya çıkmayabiliyor. Bir başka deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Erken evetşlarda seksüel ilişkiye tevessül etmek Çok skorda partnerle korunmasız ilişkiye sokulmak Seksüel yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Muafiyet sisteminin süzük olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Ne Hastalıklara Muamele Harisar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla defa açtığı problemlerın başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla beraberinde rahim ağzı kanseri vakalarının büyük bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Mesele Yaratır Mı? Gebeliğe bağlamlı ekstra bir sorun meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin temelı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye bağlamlı kanamalar mümkün. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları büyük olan siğillerde bu sıkıntı evetşandaçyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Kabil Müdür? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanmaıdır. Çünkü HPV virüsü seksüel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek bağırsakin de seksüel ilişkide kondom kullanılması önem taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak geliştirilen aşılar da mevcuttur. Kadınların oldukça enerjik seksüel evetşama kellelamadan önce aşı yapmış oldurmalarında kâr var. 9 evetş üstü olan kız ve ayvaz çocuklara aşı binalması olanaklı olabiliyor. Ancak bu dönemde aşı binalmadıysa ilerleyici dönemlerde de binalabilir. 45 evetşına kadar olan kadınlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Post Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipci satin al Seo Fiyatları https://plastikgeridonusum.name.tr/ https://lazeryazicilar.name.tr/ https://balikesirwebtasarimseo.name.tr/ https://golsevincleri.name.tr/ https://nargilesatinal.name.tr/ Heets Satın Al
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
puff bar satın al